kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Becikowe tylko dla kobiet dbających o zdrowie
2008/8/6 12:10:00

Rządowy i poselski projekt nowelizacji kodeksu pracy przewiduje zmianę zasad przyznawania becikowego i dodatku do zasiłku rodzinnego wypłacanego po urodzeniu dziecka. Według nowych przepisów prawo do wypłaty tych świadczeń miałyby tylko te kobiety, które od 10 tygodnia ciąży do porodu będą pozostawać pod opieką lekarza. Nowe przepisy mają obowiązywać od przyszłego roku - pisze "Gazeta Prawna".

Oba projekty zawierają także zmiany dotyczące wypłaty dodatku z tytułu opieki nad dzieckiem w trakcie urlopu wychowawczego. Mogą go otrzymać rodzice i opiekunowie dziecka, których dochód netto nie przekracza 504 zł miesięcznie na osobę w rodzinie (lub 583 zł, gdy w rodzinie wychowuje się dziecko niepełnosprawne). Według nowych przepisów rodzic będzie mógł otrzymywać dodatek nawet w przypadku, gdy podejmie pracę.

Według autorów projektów nowelizacji kodeksu nowe rozwiązania mogą zmniejszyć odsetek niemowląt z urodzonych z niską wagą i ograniczyć ich śmiertelność.

Szacuje się, że w tej chwili tylko co dwunasta ciężarna regularnie odwiedza ginekologa i wykonuje konieczne badania.


Polska.pl
Oprac: Adrianna Buniewicz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: badania lekarskie, becikowe, ciąża, prowadzenie ciąży


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »