kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Kobiety w ciąży a pasy bezpieczeństwa
2007/5/22 0:20:00

Kobiety w ciąży bezwarunkowo powinny używać pasów bezpieczeństwa. Jeśli ciężarna kobieta ma prawidłowo zapięty pas bezpieczeństwa, znacząco spada ryzyko, że nienarodzone dziecko odniesie obrażenia w przypadku kolizji – wskazują najnowsze badania Volvo Cars.

Bezpieczeństwo nienarodzonych dzieci w samochodzie jest dziedziną mało poznaną, ponieważ obrażenia i śmierć płodu często nie są ujmowane w statystykach. Aby z wypadku samochodowego dziecko wyszło bez szwanku, należy odpowiednio zabezpieczyć jego matkę. Bez wątpienia, podstawową sprawą jest zapinanie pasów bezpieczeństwa.

Wirtualny manekin w ciąży do testów wypadkowych

Celem badań jest zwiększenie świadomości ludzi na temat bezpieczeństwa prowadzących kobiet w ciąży oraz rozpowszechnienie wiedzy o najlepszych metodach ochrony nienarodzonych dzieci. Jedną z innowacji w tej dziedzinie jest wirtualny manekin w ciąży, wykorzystywany do testów wypadkowych. Dzięki niemu możliwa jest symulacja ruchów ciężarnej kobiety w trakcie wypadku oraz płodu w jej łonie. Proporcje manekina są wzorowane na proporcjach kobiety średniego wzrostu w ostatnim okresie cięży - około 36. tygodnia.

Manekin bierze udział w symulacjach zderzeń czołowych.

„Model komputerowy umożliwia drobiazgowe zbadanie ruchów pasażera oraz wpływu pasów bezpieczeństwa i poduszki powietrznej na kobietę i płód” – mówi Lotta Jakobsson, specjalistka ds. bezpieczeństwa dzieci. To, że inżynierowie mogą symulować siły, jakie oddziałują na kobietę i nienarodzone dziecko w zderzeniach przy różnych prędkościach. Model komputerowy jest tu wykorzystywany między innymi do testowania nowych projektów pasów bezpieczeństwa.

Strony: [1] [2] następna »

()
Oprac: Joanna Papiernik

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: ciąża, pasy bezpieczeństwa, samochód


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »