kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Ciąża a piękno lansowane przez współczesną kulturę
2017/8/11 15:10:00

Jedna z matek założyła stronę, na której mają znajdować się zdjęcia kobiet w ciąży, bądź zaraz po urodzeniu dziecka. Chce w ten sposób zaprotestować przeciw lansowaniu przez współczesną kulturę wizerunku kobiety, która natychmiast po porodzie ma piękne opalone ciało, jędrny biust i nogi bez żylaków. Prawda o wyglądzie kobiety w okresie połogu i kamienia piersią jest zaś sekretem, który społeczeństwo chętnie ukrywa.

Dzisiejsze standardy kulturowe wymagają, by kobieta wyglądała szczupło, miała ładny biust, płaski brzuch. Nie dotyczyło to jednak tych pań, które spodziewają się dziecka, macierzyństwo do niedawna zwalniało z obowiązku „wyglądu jak z żurnala”. Dziś jednak wyidealizowany obraz dotyczy również świeżo upieczonych mam, panuje przekonanie, że natychmiast po porodzie powinny wrócić do odpowiedniej wagi i intensywnie pracować nad estetycznym wyglądem swojego ciała. Ikonami tego rodzaju wizerunku są Victoria Beckham, Geri Halliwell i Pamela Anderson. Oczekuje się, że reszta kobiet po porodzie równie szybko jak wymienione panie będzie mogło pochwalić się pięknymi ciałami.

Strona internetowa “” ( “Kształt matki”) zawiera zdjęcia kobiet w ciąży i połogu ukazujące obwisły biust, blizny po cesarskim cięciu, rozstępy i inne nieestetyczne elementy ciała charakterystyczne dla kogoś, kto urodził dziecko. Bonnie Crowder, Amerykanka, która założyła opisywaną stronę, twierdzi, że ciało kobiety po urodzeniu dziecka jest jednym z największych sekretów społeczeństwa. Ponieważ w reklamach i na billboardach występują uśmiechnięte panie o nienagannej sylwetce, mające na rękach malutkie dzieci, młode mamy skrzętnie ukrywają wszelkie mankamenty ciała.

Strona Shape of Mother działa z dużym powodzeniem, odzew na propozycję pani Crowder przerósł jej oczekiwania, kobiety bardzo chętnie ślą fotografie ukazujące prawdziwy wygląd ciała kobiecego po porodzie. Obok zdjęć, w portalu umieszczane są opinie internautek, uwagi na temat wymogów kultury, problemów z powrotem do formy po urodzeniu dziecka, etc.

Można zaryzykować stwierdzenie, że strona ma charakter terapeutyczny, panie wymieniają uwagi, porównują wrażenia z nowej dlań sytuacji, mówią o problemach, które zwykło się trzymać w tajemnicy.

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: Strona Shape of Mother, blizny, ciąża, macierzyństwo, rozstępy, uroda


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»