kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Bukiet z ubranek - prezent dla przyszłej mamy
2009/9/8 8:50:00

Na świecie zapanowała moda na bukiety z ubranek. Obdarowywane są nimi młode mamy zarówno przed porodem na imprezach typu baby shower, jak i po rozwiązaniu. Dodatkową okazją są chrzciny dziecka.

Bukiety te przypominają swym wyglądem wiązanki żywych kwiatów, tyle tylko, że ich miejsce zajęły niemowlęce ubranka zwinięte w formie różyczek.
Pomysł najprawdopodobniej narodził się w Wielkiej Brytanii lub Australii mniej więcej połowę wieku temu. Teraz podbija Stany Zjednoczone, gdzie jeszcze kilka lat temu kobiety komponowały z niemowlęcych skarpetek małe bukieciki i przypinały je do ubrania w trakcie ‘prysznicowych' imprez dla dziecka. W ostatnim czasie bukieciki rozrosły się do wiązanek niewyobrażalnych wręcz rozmiarów.

Tradycyjnie świeżo upieczona mama dostaje od najbliższych bukiet świeżych kwiatów. Piękne w formie są wyrazem ciepłych uczuć w stosunku do ich odbiorcy. Bądźmy jednak szczere, pożytku większego z nich nie ma. Po kilku dniach trzeba je wyrzucić. Ponadto niektóre z nas są na nie uczulone.

Idealnym prezentem dla przyszłej mamy są bukiety z ubranek, które łączą w sobie z jednej strony to, co kobiety urzeka w kwiatach, a z drugiej strony użyteczność czyli komplet ubranek dla niemowlaka.

Bukiety różnią się rozmiarem, który uzależniony jest od zawartości wyprawki. Standardowy komplecik składa się z czapeczki, rękawiczek - niedrapek, pary skarpetek, body, półśpioszków, kaftanika i smoczka. Całość dopełniają sztuczne liście i kwiaty, które nadają bukietowi realistyczny wygląd. Dużą rolę odgrywa kolorystyka. Bukiety występują w trzech podstawowych kolorach: różowy dla dziewczynki, niebieski dla chłopca i żółty gdy płeć dziecka jest nieznana.()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: baby shower, ciąża, macierzyństwo, poród, prezenty, przyszła mama, ubranka dziecięce


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»