kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Diagnostyka ciąży
2009/4/20 15:20:00

W Polsce wykonuje się 4 - 5 razy mniej badań laboratoryjnych niż w Europie Zachodniej. Przez to w naszym kraju dużo więcej wydaje się na lekarstwa i leczenie zamiast na odpowiednią profilaktykę, która odpowiednio wcześnie zastosowana pomaga uniknąć niejednego ludzkiego dramatu.

Diagnostyka laboratoryjna jest ważną, ale jeszcze stosunkowo mało wykorzystaną dziedziną wiedzy medycznej. Akcja społeczno - medialna „Diagnostyka dla Twojej ciąży" jest ogólnopolskim programem edukacyjnym, adresowanym do pań przygotowujących się do macierzyństwa.

Inicjatywa podjęta przez ogólnopolską sieć laboratoriów medycznych Diagnostyka ma na celu podniesienie poziomu świadomości znaczenia badań laboratoryjnych dla zdrowego i spokojnego przejścia przez tak ważny okres jakim jest ciąża. Cykl spotkań pacjentek z lekarzami-ekspertami, rozpoczął się już w ubiegłym roku, przy okazji Konferencji Naukowo-Szkoleniowej „Czynniki Ryzyka Utraty Ciąży - rola diagnostyki laboratoryjnej", organizowanej przez Fundację Akademia Nowoczesnej Diagnostyki. Idee akcji wsparły aktorka Anna Samusionek, mama pięcioletniej Andżeliki oraz Olga Kuźniak - dziennikarka, współprowadząca program w TVN Style „S.O.S. dla urody", mama czteroletniej Karoliny.

W 2009 roku organizator planuje także cykl spotkań w innych miastach Polski. Do udziału w spotkaniu zaproszono wybitnych specjalistów-ginekologów. Spotkania są darmowe i odbywać się będą w następujących miastach: 27.04. Katowice, 21.05. Łódź , 16.06. Wrocław, 8.10. Poznań.

Szczegóły projektu znajdują się na


()
Oprac: Aleksandra Dudzisz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: akcja diagnostyczna, badania w ciąży, bezpieczna ciąża, ciąża, diagnostyka dla twojej ciąży


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »