kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Jak radzić sobie z upałem w ciąży?
2016/6/12 18:20:00

Ciążowe drobne dolegliwości nie ułatwiają znoszenia wysokich temperatur. Chociaż nie istnieje skuteczne lekarstwo jest kilka prostych sposobów, aby złagodzić skutki upału.

Przede wszystkim należy unikać ekspozycji na palace słońce - chodzić po cienistej stronie ulicy, nie wychodzić w czasie kiedy słońce najsilniej grzeje. Gdy wyjście na ulicę jest nieuniknione nalepiej mieć ze sobą przynajmniej zwilżoną chusteczkę, którą można przyłożyć do karku. Oprócz słońca lepiej unikać również silnej klimatyzacji. Wysusza ona bowiem skórę i błony śluzowe nosa, a ustawiona na zbyt niską temperaturę może doprowadzić do przeziębienia.

Aby zapobiegać zbieraniu się wody w organizmie, co jest jedną z przyczyn obrzęków, należy oszczędnie używać soli. Najlepszą metodą na tę dolegliwość jest moczenie w chłodnej wodzie oraz kremy i maści z dodatkiem mentolu, który ma właściwości chłodzące. Dobrze jest również odpoczywać z wysoko ułożonymi nogami.

Chłodne kąpiele oraz uniesione nogi to również doskonały sposób na żylaki, które wskutek wysokich temperatur rozszerzają się i powodują silny ból. Bardzo skuteczne na żylaki są żele z kasztanowcem i maść nagietkowa. Łagodzą ból i zmniejszają obrzęk.

Na problemy z niskim ciśnieniem zalecany jest regularny ruch oraz spożywanie około dwóch litrów wody dziennie. Krążenie poprawia też chłodny prysznic oraz masaż szorstką gąbką. Zbyt wysokie ciśnienie należy zgłosić lekarzowi, gdyż może być niebezpieczne dla matki i dziecka.

Oczywiście należy dbać też o skórę, która na skutek wydzielania przez organizm hormonów jest wyjątkowo wrażliwa na słońce. Dlatego też krem na dzień powinien mieć co najmniej filtr SPF 15 a twarz dodatkowo należy chronić zakładając kapelusz. Zapobiegnie to odbarwieniom skóry oraz poparzeniom.

Oprócz tych wszystkich środków zapobiegawczych należy spożywać jak najwięcej owoców i warzyw, a posiłki przygotowywać mniejsze, ale częstsze niż normalnie. Zaleca się również zastąpić mięso rybami.

W przypadku jakichkolwiek poważnych objawów, jak zasłąbnięcie, silne bóle głowy i kręgosłupa oraz problemy z oddychaniem, wysokie ciśnienie należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza.

Pomimo tego, że upał jest dokuczliwy cieszmy się słońcem, gdyż wyzwala ono w nas pozytywną energię i poprawia nastrój. Nawet jeśli jesteśmy trochę jego nadmiarem zmęczeni.


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: ciąża, upał


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »