kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Jesteś w ciąży? Nie używaj komórki!
2008/7/27 0:50:00

Choć większości z nas trudno się dziś obejść bez telefonu komórkowego okazuje się, że kobiety ciężarne nie powinny z niego korzystać, jeśli nie chcą zaszkodzić swoim nienarodzonym jeszcze dzieciom.

Naukowcy z uniwersytetów w Aarhus (Dania) i UCLA przebadali ponad 13 tysięcy dzieci urodzonych w Danii pod koniec lat 90 - tych XX wieku. Mniej więcej połowa ich matek w trakcie ciąży rzadko korzystała z komórek, a druga połowa - wcale. Badania wykazały, że w przypadku ciężarnych korzystających z komórki dwa do trzech razy dziennie prawdopodobieństwo, że ich dzieci będą sprawiać problemy wynosi ok. 50%, a u dzieci, które same korzystają z telefonu w okresie dorastania odsetek ten wynosi aż 80%.

Prawie połowa dzieci matek, które korzystały z telefonów komórkowych w czasie ciąży ma problemy z właściwym zachowaniem, 25% - problemy emocjonalne, 24% nie potrafi nawiązać właściwych kontaktów z rówieśnikami, a 35% wykazuje nadmierną aktywność.

Według naukowców przyczyną takiego stanu rzeczy nie jest wydzielane przez telefon promieniowanie, bo podczas badań nie było ono mierzone. Problemy dzieci mogą według nich brać się stąd, że mama rozmawiająca przez telefon nie poświęca wystarczającej ilości czasu swemu dziecku, a brak kontaktu rodzica z dorastającą pociechą rzadko wychodzi obu stronom na dobre.


()
Oprac: Adrianna Buniewicz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: ciąża, telefon komórkowy


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»