kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Kobieta w ciąży w SPA
2013/11/13 22:30:00

Do niedawna uważano, że salony SPA nie są odpowiednimi miejscami dla kobiety oczekującej dziecka. Są jednak zabiegi, które warto polecić paniom w ciąży – to bezpieczne i nieinwazyjne metody pielęgnacji skóry przyszłej mamy. Pozwolą one oderwać się do codzienności i podarować sobie chwile relaksu.

Ciało i umysł kobiet w okresie ciąży wymagają szczególnej troski. Oswajanie się z rolą matki oraz z zachodzącymi zmianami w ciele niesie ze sobą wiele emocjonalnych przeżyć. Kobiety w ciąży często rezygnują z zabiegów pielęgnacyjnych w salonach kosmetycznych i SPA, z obawy przed ich negatywnym wpływem na zdrowie. Nie warto jednak całkowicie odmawiać sobie tej przyjemności.

Jak zadbać o suchą skórę?

W pierwszych miesiącach ciąży podwyższa się poziom estrogenów w organizmie kobiety. Dzięki temu cera staje się rozświetlona i promienista. Jednak gdy skóra jest naturalnie sucha, to wzrost hormonów w okresie ciąży może ten stan znacząco pogłębić i spowodować jej nadwrażliwość. W takiej sytuacji należy zmienić sposób pielęgnacji i skorzystać np. z hydradermabrazji. Zabieg ten polega na wodnym złuszczaniu naskórka, przy jednoczesnym nawodnieniu głębokich warstw zmęczonej i wysuszonej skóry. Zalecany jest nawet do cery wrażliwej.

Który masaż wybrać?

Po pierwszym trymestrze ciąży kobiety mogą skorzystać ze specjalnych masaży ciała, opierających się wyłącznie na metodach bezpiecznych dla płodu. Pozycją odpowiednią dla przyszłych mam jest popularny masaż prenatalny, który łagodzi napięcie mięśni szkieletowych kręgosłupa. Jego działanie pozytywnie wpływa na przepływ krwi w kończynach, co pomaga minimalizować obrzęki.

Ratunkiem dla spiętych mięśni jest rozmasowanie karku i szyi lub odprężające masaże głowy i uszu. Od drugiego trymestru ciąży kobiety mogą korzystać z refleksologicznych zabiegów na stopy. Polegają one na profesjonalnym stymulowaniu zakończeń nerwowych, pobudzających cały organizm. Jednak zanim podarujesz sobie odrobinę luksusu pamiętaj, aby skonsultować się z lekarzem.

Pakiety relaksacyjnych zabiegów dla kobiet w ciąży dostępne są m.in. w klinikach i hotelach SPA. Z ich oferty można skorzystać kontaktując się bezpośrednio z salonem, bądź kupując voucher – „Popołudnie Spa dla kobiet w ciąży”, dostępny w serwisie KatalogMarzeń.pl. Wyjątkowa aura towarzysząca zabiegom przyniesie ulgę i korzystnie wpłynie na samopoczucie przyszłej mamy.


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: SPA, ciąża, masaż, skóra, skóra sucha


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »