kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Poranne mdłości zwiększą IQ dziecka
2009/8/28 10:25:17

Przeprowadzone niedawno badania dowiodły, że dzieci matek, które cierpiały na poranne mdłości są inteligentniejsze.

Naukowcy z The Hospital for Sick Children's w Toronto przeprowadzili badania na grupie 121 dzieci pomiędzy 3 a 7 rokiem życia. Wśród badach znalazło się 45 dzieci, których matki miały nudności podczas ciąży i zażywały Diclectin (lek zarejestrowany w Kanadzie, zapobiegający mdłościom i wymiotom podczas ciąży), 47 dzieci, który matki cierpiały na mdłości, ale nie zażywały leku oraz 29, których matki nie skażyły się na mdłości i wymioty.

Wszystkie z badanych dzieci mieściły się w średniej skali rozwoju umysłowego, jednak dzieci, których matki cierpiały na mdłości miały wyższe osiągnięcia, bez względu na to czy ich matki zażywały lek Diclectin czy nie.

Wyniki sugerują, że „mdłości i wymioty podczas ciąży mają wyraźny wpływ na rozwój dziecka" - mówi dr Irena Nulman, kierownik badania.

Badacze sądzą, iż jest możliwe, że hormony odpowiedzialne za wymioty w okresie ciąży również mają wpływ na rozwój mózgu płodu.
Są to pierwsze badania, poświęcone zależności pomiądzy występowaniem porannych mdłości u matek, a rozwojem umysłowym ich dzieci. Wcześniejsze badania dowodziły, że wymioty obniżają zagrożenie poronienia.

Wyniki badań zostały opublikowane w The Journal of Pediatrics.


()
Oprac: Agnieszka Ćwiklińska

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: IQ, ciąża, inteligencja, nudności, poranne mdłości


 


 


 

Niezwykle aromatyczny, bogaty smakowo tort zadowoli zarówno miłośników klasycznych ciast jak i nie przepadających za słodkimi ciężkimi wypiekami.»