kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Przyszła mama za kierownicą
2007/4/3 15:30:00

Wbrew temu, co sądzą niektóre babcie, ciocie, a być może i Twój osobisty mężczyzna zdrowa i dobrze rozwijająca się ciąża wcale nie jest przeciwwskazaniem do prowadzenia samochodu. Siadając za kierownicą musisz tylko pamiętać o kilku rzeczach.

W samochodzie musisz czuć się wygodnie i komfortowo. Ustaw fotel tak, byś nie opierała się brzuszkiem na kierownicy, a jeśli nie czujesz się pewnie siedząc daleko od kierownicy spróbuj wyregulować siedzenie podnosząc nieco fotel lub kładąc na nim twardą poduszkę.

Zapinanie pasów przez kobietę ciężarną ma zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Specjaliści od bezpieczeństwa ruchu drogowego uważają, że zapięte w chwili wypadku pasy na pewno nie zaszkodzą dziecku, a wręcz mogą uratować mu życie, muszą być jednak prawidłowo zapięte: dolna, poprzeczna część pasa powinna przebiegać przez biodra (pod brzuszkiem), a górna, ukośna między piersiami. Jeśli w zapiętych pasach czujesz się wyjątkowo niewygodnie, możesz z nich zrezygnować: kodeks zwalnia z tego obowiązku kobiety będące w widocznej ciąży.

Strony: [1] [2] następna »

()
Oprac: Adrianna Buniewicz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: ciąża, jazda samochodem, kierowanie, pasażer, samochód


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»