kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Radzimy Dobrze Rodzimy! - Internetowa Szkoła Rodzenia Huggies
2008/7/6 23:32:53

Producent pieluszek marki Huggies przygotował dla rodziców oczekujących na dziecko pierwszą w Polsce Internetową Szkołę Rodzenia, dostępną w serwisie www.pieluszki.pl.

Szkoły rodzenia powstały, aby przygotować psychicznie oraz fizycznie rodziców do czynnego udziału w porodzie. Pokazać wskazówki dotyczące zapewnienia bezpieczeństwa dziecka w momencie przyjścia na świat. W szkole rodzenia rodzice zdobywają praktyczne umiejętności związane z okresem ciąży, porodu, a także pielęgnacji i żywienia nowonarodzonego maleństwa.

Dotychczas wiele przyszłych mam oraz tatusiów rezygnowało z zajęć w szkołach rodzenia, gdyż nie do końca wiedzieli czego mogą się po nich spodziewać i jakie to przyniesie efekty. Teraz każda mama wraz z istotnym udziałem tatusia może o każdej porze i w dowolnym miejscu skorzystać z pierwszej w Polsce Internetowej Szkoły Rodzenia, uruchomionej w serwisie www.pieluszki.pl. Dzięki niej przyszli rodzice poznają klimat panujący na zajęciach oraz przykładowe ćwiczenia poprawiające samopoczucie i kondycję, dzięki którym przekonają się, że regularne wizyty w szkole rodzenia dostarczą im wiedzy i odwagi w opiece nad maluchem.

Internetowa Szkoła Rodzenia to cykl filmów zawierających ćwiczenia, które pomogą przygotować rodziców do tego wyjątkowego wydarzenia, jakim jest poród. Program został przygotowany przy współpracy specjalistów z zakresu położnictwa, pediatrii, psychologii i fizjoterapii dziecięcej, którzy na co dzień prowadzą zajęcia z przyszłymi rodzicami. Prezentowane sposoby nawiązywania kontaktu z dzieckiem w fazie prenatalnej ułatwią rodzicom nawiązywanie dialogu, poznawanie potrzeb i zachowań nienarodzonego jeszcze maleństwa. Poszczególne odcinki filmów odpowiednio przygotują przyszłą mamę na poród, pokażą techniki pozwalające zmierzyć się z bólem i znaleźć siłę, aby przetrwać kryzys i bez obaw urodzić maleństwo. Przedstawią jak racjonalnie postępować, opiszą rodzaj skurczy i inne objawy, które decydują o tym, że dziecko wkrótce przyjdzie na świat.Oprac: Aleksandra Dudzisz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: ciąża, huggies, niemowlę, pieluszki, szkoła rodzenia


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»