kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

W ciąży nie musisz rezygnować z wakacji za granicą
2014/5/30 0:40:00

Dla kobiety czas oczekiwania na dziecko jest szczególnym okresem w życiu - wymaga zwolnienia tempa życia, przy jednoczesnej koncentracji na zdrowiu. Wiele matek utożsamia go z ograniczeniami i koniecznością przebywania w czterech ścianach. Wcale nie musi tak być – można spokojnie planować urlop, jednak pod warunkiem, że kobieta w ciąży będzie pamiętała bezpieczeństwie – nie tylko swoim, ale i dziecka.

Przede wszystkim należy się skonsultować z lekarzem prowadzącym ciążę. Zmiana klimatu, trybu życia czy stres związany z podróżą mogą negatywnie wpłynąć na samopoczucie bądź zdrowie ciężarnej. Najczęstsze dolegliwości, jakie pojawiają się u kobiet w ciąży w czasie wyjazdu to skurcze, plamienia i omdlenia. Niestety wyjazd za granicę wiąże się ze zwiększonym ryzykiem powikłań wymagających interwencji lekarza bądź hospitalizacji.

Przed planowaną podróżą należy uzyskać zgodę lekarza prowadzącego i nie lekceważyć opinii specjalisty. Ponadto bardzo pomocna może okazać się przygotowana indywidualnie lista placówek medycznych znajdujących się w miejscu pobytu za granicą. Wyjeżdżając na teren Europy koniecznie zaopatrzmy się w bezpłatnie wydawaną Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego EKUZ, przygotujmy kontakty do polskiej ambasady lub placówki konsularnej. Rozważmy wykupienie dodatkowej polisy ubezpieczeniowej, która w połączeniu z EKUZ właśnie w Europie zapewni opiekę medyczną we wszystkich instytucjach medycznych.

- Jeśli wcześniej nie przygotowaliśmy listy placówek, to w ramach np. ubezpieczenia turystycznego Obieżyświat mamy dostęp do całodobowej infolinii, której konsultanci sprawnie i szybko poinformują nas o najbliższym punkcie medycznym, aptece, umówią na konsultację z lekarzem, co jest niebagatelną pomocą w stresujących momentach - wyjaśnia Ilona Tomaszewska, ekspert Liberty Direct.

- Zdrowie przyszłej mamy i maleństwa jest najważniejsze, dlatego jeśli przed wyjazdem istniały przeciwwskazania do odbycia podróży, to miejmy świadomość, że żaden zakład ubezpieczeń nie zrekompensuje kosztów leczenia czy opieki medycznej. Nie nastąpi także zwrot kosztów, jeżeli poród zaczął się przed terminem - podpowiada Ilona Tomaszewska.


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: ciąża, dziecko, podróż


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »