kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Zgaga - dokuczliwa przypadłość ciężarnych
2014/2/26 18:53:08

Wiele przyszłych mam narzeka na tę przypadłość. Aż 70 procent kobiet w trzecim trymestrze ciąży cierpi na zgagę. Świadomość dotycząca tego problemu jest jednak niezadowalająca – niewiele kobiet wie, że te dokuczliwe dolegliwości są wynikiem naturalnych procesów związanych z rozwojem dziecka w łonie matki.

Zgaga może być także spowodowana częstymi nudnościami, na które uskarżają się kobiety w początkowym okresie ciąży. Warto zatem poznać proste sposoby, jak sobie poradzić z tymi problemami, kiedy już się pojawią.

fot. zgaga w ciążyZgaga u kobiet w III trymestrze ciąży występuje z dwóch powodów – zmian hormonalnych, a także nacisku powiększającej się macicy na narządy układu pokarmowego. Podwyższony poziom progesteronu nie tylko wpływa na rozluźnianie się mięśni macicy, ale też powoduje wiotczenie mięśni ścian przewodu pokarmowego. Nieprawidłowa perystaltyka jest przyczyną szeregu dokuczliwych objawów, związanych z cofaniem się treści pokarmowej z żołądka do przełyku. Wiele kobiet, zarówno w początkowym, jak i ostatnim okresie ciąży cierpi z powodu pieczenia w przełyku, uczucia bólu w gardle czy gorzkiego smaku w ustach. Aby złagodzić nieprzyjemne objawy należy zastosować się do kilku prostych zaleceń, dotyczących odżywiania i wypoczynku, a także sięgnąć po bezpieczne środki, które przyniosą niemal natychmiastową ulgę.

- Zgaga to dokuczliwa przypadłość, szczególnie w przypadku kobiet w ciąży, jednakże można ją złagodzić przestrzegając kilku prostych zasad. Przyszłe mamy powinny zdrowo się odżywiać – jeść kilka niewielkich posiłków dziennie, a także unikać ciężkostrawnych potraw i słodyczy. Dodatkowo, należy odpoczywać po posiłkach i oszczędzać siły – mówi dr Mirosława Gałęcka, ekspert marki Refluxin-M.

Obok domowych sposobów w walce z refluksem, może pomóc np. żel Refluxin-M, zawierający naturalne i bezpieczne dla kobiet w ciąży składniki. Alginian, uzyskiwany z wodorostów, wchodząc w kontakt z kwasową zawartością układu pokarmowego formuje pienisty i lepki żel, który wpływa do górnej części żołądka, spychając jego zawartość w dół. Z kolei Simetikon usprawnia wydalanie gazów oraz zmniejsza napięcie jelit. Co więcej, wyciągi naturalnego pochodzenia z wąkroty, aloesu i ślazu działają naprawczo, a także ochronnie na błonę śluzową przełyku oraz sam żołądek. Preparat może być stosowany także przez osoby starsze i dzieci już od 3. roku życia.


()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: ciąża, dziecko, zgaga


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »