kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

©  Lars Zahner - Fotolia.comAby ciąża przebiegała bezproblemowo i była dla kobiety czasem bezpiecznym trzeba się do niej odpowiednio przygotować. Przyszła mama powinna mieć na uwadze fakt, że niedobór witamin i minerałów może mieć wpływ na próby poczęcia dziecka, jak i na przebieg samej ciąży. Warto zatem uporządkować lub zmienić naszą dietę, kiedy zamierzamy planować pojawienie się na świecie maluszka.
 
 
©  Lars Zahner - Fotolia.comCoraz więcej kobiet odkłada decyzję o macierzyństwie na później. Wiele pań zostaje matkami po 30. a nawet po 35. roku życia, kiedy może cieszyć się z ustabilizowanej sytuacji życiowej. Niektóre kobiety mają problemy z zajściem w ciążę – część z nich może być związana z mięśniakami macicy. Obecnie jednak taka diagnoza nie oznacza pożegnania z macierzyństwem.
 
 
fot. dziewczyna na wakacjachDla kobiety czas oczekiwania na dziecko jest szczególnym okresem w życiu - wymaga zwolnienia tempa życia, przy jednoczesnej koncentracji na zdrowiu. Wiele matek utożsamia go z ograniczeniami i koniecznością przebywania w czterech ścianach. Wcale nie musi tak być – można spokojnie planować urlop, jednak pod warunkiem, że kobieta w ciąży będzie pamiętała bezpieczeństwie – nie tylko swoim, ale i dziecka.
 
 
fot. @ ciąża_32509911_3dvin - Fotolia.comW czasie ciąży kobieta powinna być nie tylko stała pod opieką ginekologa, ale też pomyśleć o częstszych wizytach u stomatologa. Konsekwencją unikania dentysty w okresie oczekiwania na dziecko może być niska masa urodzeniowa, zakażenia bakteryjne noworodka, a nawet przedwczesny poród.
 
 
© Andres Rodriguez - Fotolia.comOczekiwanie na pojawienie się na świecie nowego członka rodziny to czas wielkiej radości, ale też okres, w którym kobieta powinna wykazać się odpowiedzialnością i świadomością. W czasie ciąży nie należy zapominać o kalendarzu badań prenatalnych, jak i o zdrowym odżywianiu oraz aktywności fizycznej.
 
 
fot. zgaga w ciążyWiele przyszłych mam narzeka na tę przypadłość. Aż 70 procent kobiet w trzecim trymestrze ciąży cierpi na zgagę. Świadomość dotycząca tego problemu jest jednak niezadowalająca – niewiele kobiet wie, że te dokuczliwe dolegliwości są wynikiem naturalnych procesów związanych z rozwojem dziecka w łonie matki.
 
 
© Werner Heiber - Fotolia.comChoć wzrasta świadomość Polek dotycząca przyjmowania kwasu foliowego w czasie ciąży i po narodzinach dziecka, to już przed planowanym poczęciem niewiele pań decyduje się na jego przyjmowanie. Tymczasem kwas foliowy pozytywnie wpływa na przebieg ciąży i kształtowanie się zarodka. Wraz z ekspertami programu „Zdrowa ONA” obalamy mity i potwierdzamy fakty dotyczące kwasu foliowego.
 
 
fot. christgr / sxc.huDo niedawna uważano, że salony SPA nie są odpowiednimi miejscami dla kobiety oczekującej dziecka. Są jednak zabiegi, które warto polecić paniom w ciąży – to bezpieczne i nieinwazyjne metody pielęgnacji skóry przyszłej mamy. Pozwolą one oderwać się do codzienności i podarować sobie chwile relaksu.
 
 
© 3dvin - Fotolia.comWiększość kobiet, które planują ciążę zastanawia się, jak się dobrze się do niej przygotować. Oprócz szczególnej pieczy nad własnym stanem zdrowia, przyszłe mamy powinny pomyśleć o szczepieniach, które zwiększają bezpieczeństwo kobiet, ale też dziecka. Jednym z zalecanych szczepień dla kobiet planujących ciążę jest szczepienie przeciwko ospie wietrznej, jeśli przyszła mama nie przechodziła tej choroby w dzieciństwie.
 
 
© BOY - Fotolia.comJoga to ćwiczenia ostatnio coraz chętniej wykonywane przez kobiety oczekujące dziecka oraz tuż po porodzie. Przyszłe mamy wybierają się na zajęcia po to, aby poprawić swoją kondycję fizyczną, ale także przygotować się do porodu. Joga nie tylko świetnie wpływa na mamę, ale także ma zbawienny wpływ na dziecko.
 
 
Strony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] następna »

 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »