kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Kobiety w ciąży zasługują na specjalne traktowanie
2009/5/1 8:50:00

Ruszyła ogólnopolska kampania edukacyjna "Odmienny stan - odmienne traktowanie", której celem jest wskazanie, że kobieta w ciąży potrzebuje szczególnej troski i odpowiedzialności. Jej organizatorem jest Falvit mama, a wsparcia merytorycznego udzieliły kampanii Polskie Towarzystwo Ginekologiczne oraz Fundacja Mama.

Ciężarne kobiety często spotykają się z niezrozumieniem ich potrzeb i obojętnością. Wiele osób nie zauważa, bądź nie pamięta o tym, że odmienny stan zasługuje na odmienne traktowanie.

Kampania "Odmienny stan - odmienne traktowanie" ma potrwać kilka lat. W pierwszym roku organizatorzy będą zapraszać do współpracy instytucje administracji publicznej, komunikacji miejskiej oraz podmioty komercyjne, by tworzyły Miejsca Przyjazne Przyszłym Mamom. Mogą to być na przykład dogodne miejsce parkingowe, dystrybutory z wodą, miejsca, w których kobieta może odpocząć, specjalnie wyznaczone miejsca w autobusie, pociągu czy tramwaju.
Na stronie kampanii www.falvitmama.pl prowadzony jest również plebiscyt „Miejsca Przyjazne Przyszłej Mamie", którego wyniki będzie można poznać pod koniec bieżącego roku.()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: ciążą, kampanie społeczne, poród, prawa ciężarnych


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »