kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Ciąża: kiedy do lekarza?
2007/2/27 13:10:00

5. Obrzęki występują (zwłaszcza w drugiej połowie ciąży) u prawie 60% ciężarnych i są zazwyczaj spowodowane zatrzymywaniem wody w organizmie. Jeśli są niewielkie i ustępują po krótkim odpoczynku, nie wymagają leczenia, natomiast obrzęki, które nie ustępują nawet po nocy i towarzyszy im wzrost ciśnienia tętniczego oraz białkomocz są objawem tzw. gestozy czyli zatrucia ciążowego.

6. Brak ruchów płodu powinien być powodem natychmiastowego kontaktu z lekarzem, jeśli dotąd kobieta je odczuwała lub jeśli minął już 20 tydzień ciąży.

7. Ból przy oddawaniu moczu świadczy na ogół o zapaleniu pęcherza i wymaga leczenia, natomiast to, że kobieta ciężarna często musi odwiedzać toaletę jest objawem typowym – parcie ma pęcherz spowodowane jest uciskiem powiększającej się macicy, a w końcowym okresie ciąży także przesuwającej się ku dołowi główki płodu.

8. Wysoka gorączka zawsze powinna być skonsultowana przez lekarza, może bowiem być spowodowana zarówno banalnym przeziębieniem, jak i poważniejszą infekcją.

9. Uczucie duszności towarzyszy większości kobiet w różnych okresach ciąży, najczęściej jednak w ostatnich tygodniach, kiedy powiększająca się macica przesuwa zawartość jamy brzusznej ku górze. Jeżeli jednak duszność występuje nagle, towarzyszy jej gorączka, uczucie zimna lub bole w klatce piersiowej, może być objawem wystąpienia infekcji dróg oddechowych i wymaga konsultacji lekarskiej.

10. Przeczucie, że dzieje się coś niedobrego to także powód do jak najszybszego skontaktowania się z lekarzem. Kobieca intuicja zawodzi nas rzadko i naprawdę lepiej „dmuchać na zimne”, niż narażać siebie i dziecko na jakiekolwiek niebezpieczeństwo.

Strony: [1] [2]

()
Oprac: Adrianna Buniewicz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: ciąża, gestoz, ginekolog, krwawienie, plamienie, rzucawka, upławy


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»